LOGO-METODA-LP

Klinika Zdrowia Psychicznego METØDA zaprasza na cykl WYKŁADY OTWARTE, podczas którego podejmować będziemy tematy ważne dla współczesnego człowieka, patrzeć na nie z perspektywy psychoanalizy lacanowskiej.

Związek – być czy nie być?

Nawiązanie do Hamleta pojawia się w tym pytaniu nie bez podstaw, w końcu zdał on sobie sprawę z tego, co dla niego znaczy Ofelia, dopiero wtedy, kiedy ją stracił. Choć wszyscy znamy ze szkoły wersy: „Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił…”, w życiu miłosnym, w życiu w ogóle, rzadko bierzemy pod uwagę to, że kogoś czy coś dla nas wartościowego możemy stracić. Za czym gonimy, gdy ryzykujemy stratę tego, co jest, na rzecz tego, co być może?

Zapraszamy na wykład o tych i innych kwestiach dotyczących związku, takich, jak: czy jesteśmy w związku mężczyzną czy kobietą; czym się różni miłość, pragnienie i rozkosz oraz czy można je zrealizować z jedną osobą, a także co mają do tego nasze relacje z rodzicami i rodzeństwem. Dla tych, którzy stawiają sobie pytania i szukają innego spojrzenia na to, co ich trapi.

Sobota 22.07.2017r.
godz. 13.0
0

Spotkanie poprowadzi
psychoanalityk lacanowski
Anna Wojakowska-Skiba.

Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy telefoniczne

+48 22 777 49 69

Klinika Zdrowia Psychicznego METØDA
Wspólna 61, lok 104, II piętro

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00
sobota 10:00 – 14:00